Drugo mesto na Jungle Bowlu za naše člane, tudi članice so se odlično borile in osvojile 4. mesto

Minuli teden, 29./30. oktober, je na igrišču “Stadiona za mlade” v Domžalah potekal tradicionalni turnir “Jungle Bowl” v Flag footballu za dve selekciji – moške/mešane ekipe in ženske ekipe. V organizaciji ekipe Tigrov iz Domžal so izpeljali odličen mednarodni turnir in se jim najlepše zahvaljujemo za povabilo!

Letos je na turnirju sodelovalo 10 ekip, od tega so imeli Domžalski Tigri in naši Črni rudarji ekipi v obeh selekcijah. V moški/mešani skupini so bile naslednje ekipe: Ajdovščina Gladiators, Trieste Refoli, Ortona Ronin, Domžale Tigers, Lyion Les Sailors Du Grand Large in naša ekipa Velenje Black Miners.
V ženski skupini so bile naslednje ekipe: Trieste Flag academy, Helsinki Mummelines, Amstetten Thunder, Domžale Tigers Ladies, Kočevje Wild Hogs in naše punce Velenje Black Miners

– V kratki zgodovini kluba (25.11.2022 bomo stari 1 leto) smo prvič sodelovali na mednarodnem turnirju v Domžalah tako z moško kot žensko ekipo. Najprej se naj zahvalimo organizatorjem za odlično izpeljan turnir. Vse je bilo na visokem nivoju in so si letvico postavili visoko za naslednje leto. Kot naslednje bi rad pohvalil obe ekipi, ki sta več kot presegli moja osebna pričakovanja. Moška ekipa je turnir zaključila na 2.mestu, ženska pa na 4.mestu. Predvsem prvi dan (sobota) je bil zelo naporen za obe ekipi, ki sta odigrali 5 tekem v enem dnevu. Drugi tekmovalni dan smo s fanti zaključili v finalu kjer nam ni uspela revanša domačinom za poraz v prvem dnevu in smo turnir končali na odličnem 2.mestu. Punce so v polfinalu ponovile uspeh proti Avstrijski ekipi. Na tekmi za 3.mesto pa so bile Finke uspešnejše. Vseeno je to zelo lepa uvrstitev za punce, ki dejansko skupaj niso imele niti enega treninga. Ob tem se naj zahvalim prav vsem, ki so zastopali barve našega kluba (predstavikom in predstavnicam Sailorsov, Wild Hogsov in Jazbecev). Upam, da se vidimo zopet naslednje leto. – je povedal svoje mnenje o uspehih kluba trener Aleš Makuc

Rudarji so na tem turnirju oba dneva pokazali odlično igro in veliko željo po zmagi, žal pa so v finalni tekmi proti Tigrom naši izgubili. Vsekakor pa ne smemo pozabiti zmage, ki so nas pripeljale do finala:

Tekmovalni krog Domača ekipa Gostojoča ekipa Rezultat
Prvi krog
Domžale Tigers
Velenje Black Miners
28 : 14
Drugi krog
Ortona Ronin
Velenje Black Miners
13 : 26
Tretji krog
Ajdovščina Gladiators
Velenje Black Miners
0 : 26
Četrti krog
Velenje Black Miners
Trieste Refoli
13 : 33
Peti krog
Velenje Black Miners
Orton Ronin
6 : 18
Šesti krog
Velenje Black Miners
Ajdovščina Gladiators
33 : 18
Polfinalna tekma
Trieste Refoli
Velenje Black Miners
15 : 19
Finalna tekma
Velenje Black Miners
Domžale Tigers
0 : 34
– Na turnir smo prispeli v velikem številu saj smo bili združeni s prijatelji Les Sailors Du Grand Large iz Francije, bili smo zelo motivirani saj smo po krasnem zaključku SFFL pričakovali dober rezultat in to nam je tudi uspelo saj se lahko pohvalimo z osvojenim odličnim drugim mestom. Igra v napadu nam je čeprav brez nekaterih pomembnih členov lepo tekla, prav tako pa smo uspeli ustavljati nasprotnike na obrambnem koncu ter si prvi dan priigrali odlično tretje mesto. Drugi dan smo začeli v malo bol okrnjeni zasedbi vendar z zmago in ga prav tako v polfinalu tudi nadaljevali. V finalu so nam pošle moči in smo premoč priznali domačim Domžalskim Tigrom. Turnir je bil zgolj še en pokazatelj da smo tekom sezone odlično napredovali, s takšno popotnico odhajamo na krajšo pavzo in proti pripravam za naslednjo sezono. – je za našo stran povedal kapetan napada Karsten Opraus.

Tudi naša dekleta so dosegla velik uspeh. Ženska ekipa v sestavi ekipe Kočevje Wild Hogs  in naše ekipe, okrepljena z Galeno iz Mornarjev in vsem znano Saro Koncilija iz Kranjskih Jazbecev, je na turnirju naredila pravi čudež. Glede na to, da se ekipi pred turnirjem še nikoli nista srečali in skupaj trenirali, sta dosegli odličen rezultat. Ekipo sestavljajo predvsem mlade dekleta, za katera verjamemo, da bodo v prihodnosti nosilke novoustanovljene ženske flag football lige v Sloveniji. Rezultati dvobojev naših deklet so naslednji:

Tekmovalni krog Domača ekipa Gostojoča ekipa Rezultat
Prvi krog
Domžale Tigers Ladies
Velenje Black Miners / Kočevhje Wild Hogs
34 : 00
Drugi krog
Velenje Black Miners / Kočevhje Wild Hogs
Amstetten Thunder
7 : 32
Tretji krog
Helsinki Mummelines
Velenje Black Miners / Kočevhje Wild Hogs
33 : 7
Četrti krog
Velenje Black Miners / Kočevhje Wild Hogs
Trieste Flag academy
26 : 7
Peti krog
Helsinki Mummelines
Velenje Black Miners / Kočevhje Wild Hogs
19 : 13
Šesti krog
Velenje Black Miners / Kočevhje Wild Hogs
Trieste Flag academy
13 : 6
Polfinalna tekma
Domžale Tigers Ladies
Velenje Black Miners / Kočevhje Wild Hogs
46 : 7
Tekma za 3. mesto
Helsinki Mummelines
Velenje Black Miners / Kočevhje Wild Hogs
26 : 2
– Flag football sem začela trenirati pred približno enim mesecem. Že pred tem sem spremljala naše fante kako igrajo in ta šport mi je postal zanimiv. Od kar treniram sem se naučila veliko stvari. Zadnji vikend v oktobru je v Domžalah potekal tako imenovani Jungle Bowl kjer smo tekmovali tako slovenske ekipe kot ekipe tujih držav. Z našimi puncami smo se imele super. Najbolj všeč mi je bilo kako smo se povezale med seboj, saj smo bile v ekipi punce iz kluba Black Miners in kluba iz ekipe Wild Hogs. Skupaj smo dosegle odlično 4. mesto. – je povedala Maša Habjanič nova igralka Črnih Rudarjev

Čaka nas veliko dela in treningov. Dekleta se bodo imela letos ponovno priložnost srečati s Tigers Ladies in Wild Hogs Ladies na državnem prvenstvu. Poleg deklet se v klubu pridno pripravlja tudi ekipa ameriškeg nogometa, ki se prav tako pripravlja na letošnje državno prvenstvo. Medtem ko se naši dve selekciji pridno pripravljata, se ponosna ekipa moškega flag footballa po osvojenem drugem mestu odpravlja na zaslužen počitek.

Ekipam želimo veliko uspehov na naslednjih tekmovanjih !